IUNG
Strona główna

Aktualności...

Raport dla Komisji Europejskiej w sprawie funkcji ekosystemowych gleb Drukuj Email

26.03.18  Ukazał się pierwszy raport z prac dla Komisji Europejskiej (DG-ENV) w ramach kontraktu „Providing support in relation to the implementation of the EU Soil Thematic Strategy”, w którym Instytut uczestniczy jako jeden z wykonawców. Raport „Mapping and Assessment of Ecosystems and their Services. Soil ecosystems” dotyczy przestrzennej zmienności i ewaluacji funkcji ekosystemowych gleb w Europie.

Więcej…
 
IUNG-PIB na Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH 2018 Drukuj Email

20.03.18  Targi Kielce były organizatorem najważniejszego wydarzenia branży rolniczej w Polsce − Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej − AGROTECH, które odbyły się w dniach 16-18 marca 2017 roku. Targi AGROTECH odbyły się po raz 24. W tym roku honorowy patronat nad targami objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel.

Więcej…
 
Konferencja naukowa ”Innowacyjne rozwiązania wspierające produkcję chmielu zgodnie z zasadami integrowanej ochrony roślin” Email

13.03.18  W dniu 9 marca w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach odbyła się konferencja pt. ”Innowacyjne rozwiązania wspierające produkcję chmielu zgodnie z zasadami integrowanej ochrony roślin”. Konferencję zorganizowano w ramach realizacji zadania 2.5 Programu Wieloletniego IUNG-PIB.

Więcej…
 
Konferencja „Program BIOSTRATEG - innowacje dla rolnictwa, leśnictwa i środowiska” Drukuj Email

28.02.18  W dniu 27 lutego 2017 r. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja „Program BIOSTRATEG - innowacje dla rolnictwa, leśnictwa i środowiska” podczas której zaprezentowano przykładowe rezultaty realizowanych projektów.

Więcej…
 
Seminarium pt. „Ocena możliwości kształtowania poziomu i jakości produkcji roślinnej z uwzględnieniem przewidywanych zmian klimatu”

26.02.18  W dniu 21 lutego 2018 r. w Oddziale Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Starym Polu odbyło się seminarium pt. „Ocena możliwości kształtowania poziomu i jakości produkcji roślinnej z uwzględnieniem przewidywanych zmian klimatu”.

Więcej…
 
Wystawa „Dawne Puławy w grafice i rysunku” Drukuj Email

20.02.18  W dniu 17 lutego 2018 r. w Galerii Kordegarda działającej przy Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach odbyło się otwarcie wystawy zatytułowanej „Dawne Puławy w grafice i rysunku” (z kolekcji Wojciecha Kuby). Zgromadzonych licznie gości powitali Z-ca dyrektora IUNG-PIB prof. dr hab. Stanisław Krasowicz oraz prezes Towarzystwa Przyjaciół Puław Wojciech Kuba.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 107