IUNG
Strona główna

Aktualności...

Informacja o posiedzeniu WRDR w LUW Drukuj Email

22.08.19   W dniu 19 sierpnia 2019 r. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się IV posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Rolniczego (WRDR) poświęcone suszy rolniczej, planom przeciwdziałania skutkom suszy (PPSS), przeciwdziałaniu skutkom powodzi oraz możliwości współpracy Lubelskiego Rynku Hurtowego z rynkiem amerykańskim.
Oprócz stałych członków WRDR oraz V-ce marszałka Sebastiana Trojaka w spotkaniu uczestniczył dr inż. Jan Jadczyszyn z Zakładu Gleboznawstwa Erozji i Ochrony Gruntów, który wygłosił referat nt. Aktualne zagrożenie suszą w województwie lubelskim oraz gospodarowanie wodą w rolnictwie w warunkach suszy.

Więcej…
 
IUNG-PIB gościem „Środy z Ambasadorem” w UM Województwa Lubelskiego Drukuj Email

12.08.19  Spotkanie z cyklu „Środa z Ambasadorem”, na które został zaproszony IUNG-PIB, odbyło się 7 sierpnia w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Głównym celem tego typu spotkań jest prezentacja osiągnięć instytucji z Lubelszczyzny, a przy tym promocja w regionie i w kraju. Cykl ten promuje jednostki wyróżnione już w konkursie „Ambasador Lubelszczyzny”, realizowanym pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.  Instytut był uhonorowany tytułem „Ambasadora Lubelszczyzny” w 2015 roku. Jest to kolejna edycja tego konkursu. Jego finałem jest wręczenie zwycięzcom nagród na początku kolejnego roku.

Więcej…
 
Wizyta rolników i doradców z województwa podlaskiego Drukuj Email

08.07.19  W dniach 1-2 lipca 2019 r. w ramach realizacji planu działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich miała miejsce wizyta studyjna rolników i doradców  rolniczych z terenu województwa podlaskiego. Wyjazd miał na celu pozyskanie potencjalnych partnerów do działania współpraca w ramach poszerzenia areału uprawy roślin wysokobiałkowych na terenie województwa podlaskiego.

Więcej…
 
Publikacje naukowe IUNG-PIB na VIII Kongresie Europejskich Mikrobiologów Drukuj Email

05.07.19  W ramach organizacji VIII Kongresu Europejskich Mikrobiologów, który odbędzie się w dniach 7-11 lipca 2019 r. w Glasgow komitet naukowy konferencji wybrał spośród wydawnictw towarzystw zrzeszonych w FEMS wyróżniające się publikacje  naukowe. W roku 2019 r. ukazała się już 5 edycja pt.: Building Microbial Communities.

Z dużym zadowoleniem komunikujemy, że w tym roku została do udziału w tym zeszycie wybrana publikacja autorstwa pracowników IUNG. 

Więcej…
 
IUNG - PIB na Dniu Otwartych Drzwi w LODR Końskowola Email

04.07.19  W dniu 30 czerwca br. przy pięknej słonecznej pogodzie odbyła się kolejna edycja Dnia Otwartych Drzwi w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.

Impreza, jak co roku, przyciągnęła do Końskowoli liczną rzeszę odwiedzających. Główne uroczystości odbyły się na Placu Wystawowym LODR.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 149