IUNG
Strona główna

Aktualności...

Spotkanie Klubu Innowacji UW pt. „Innowacje w sektorze rolno-spożywczym” Email

01.06.19  30.05.2019 r. w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego miało miejsce spotkanie Klubu Innowacji UW pt. „Innowacje w sektorze rolno-spożywczym”, na które zaproszono naukowców i przedsiębiorców.

Więcej…
 
IUNG-PIB przygotowuje raporty dla Komisji Europejskiej w zakresie badań i ochrony gleb Email

30.05.19  Ukazał się kolejny raport z prac dla Komisji Europejskiej (DG-ENV) w ramach kontraktu „Providing support in relation to the implementation of the EU Soil Thematic Strategy”, w którym Instytut uczestniczy jako jeden z wykonawców.

Raport „Sustainable soil management” dotyczy praktyk zapewniających zrównoważoną gospodarkę glebami w rolnictwie i rozwoju urbanizacyjnym. Autorem raportu jest dr hab. Grzegorz Siebielec a w pracach uczestniczyły również Dr Agnieszka Klimkowicz-Pawlas (Zakład Gleboznawstwa Erozji i Ochrony Gruntów) oraz Katarzyna Mikulska (Zakład Upowszechniania i Wydawnictw).

 

Więcej…
 
4-ty Światowy Kongres Agroleśnictwa Drukuj Email

27.05.19  W dniach 20-22 maja 2019 roku, w Montpellier we Francji odbył się 4 Światowy Kongres Agroleśnictwa. W konferencji,  uczestniczyło ponad 1200 naukowców, rolników, studentów oraz przedstawicieli rządów, firm i działaczy społecznych z ponad 100 krajów. Wydarzenie zostało zorganizowane po raz pierwszy na kontynencie Europejskim między innymi przez CIRAD, INRA oraz World Agroforestry Centre.

Więcej…
 
Annual Meeting partnerów projektu LIVESSED Email

22.05.19  W dniach 14-16.05 w Żelechowie odbyło się Annual Meeting partnerów projektu LIVESSED. W spotkaniu uczestniczyły 53 osoby z 19 krajów, w tym 3 przedstawicieli IUNG-PIB.

Więcej…
 
Manure Standard Project Meeting Brunszwik Email

21.05.19  W dniach 14-16 maja 2019 r. w Brunszwiku odbyło się 5 spotkanie w ramach projektu „Advanced manure standards for sustainable nutrient management and reduced emissions – Manure Standards”. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy Zakładu Żywienia Roślin i Nawożenia.  Spotkanie w Brunszwiku było poświęcone prezentacji postępów w realizacji zadań i wyników badań w trwających i zakończonych pakietach tematycznych. Rozpoczęto konsultacje dotyczące przygotowania sprawozdań z poszczególnych pakietów i zaplanowano prace nad implementacją osiągnięć projektu.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 146