IUNG
Strona główna

Aktualności...

IUNG PIB na XXV Krajowej Wystawie Rolniczej Drukuj Email

06.09.16 Zgodnie z wieloletnią tradycją od 2 do 4 września br. w Częstochowie odbyła się już po raz 25-ty Krajowa Wystawa Rolnicza, której współtowarzyszyły uroczystości XVII Dni Europejskiej Kultury Ludowej oraz VI konkursu Sztuki Ludowej w ramach Ogólnopolskich Dożynek Jasnogórskich.

Więcej…
 
IUNG-PIB na Dożynkach Wojewódzkich Radawiec 2016 Email

05.09.16 W ostatnią niedzielę sierpnia na lotnisku sportowym w Radawcu odbyło się tradycyjne święto plonów województwa lubelskiego. Jedna z największych imprez łącząca tradycję z nowoczesnością oraz integrująca i edukująca społeczność lokalną zgromadziła tysiące odwiedzających.

Więcej…
 
Żniwa w RZD IUNG-PIB Drukuj Email

24.08.16 Żniwa w RZD IUNG-PIB, podobnie jak w całym rolnictwie są okresem wzmożonego wysiłku. Zbiera się plony z pól produkcyjnych i doświadczeń. Duże znaczenie ma więc sprawna organizacja prac. W tej dziedzinie Dyrektorzy RZD zasługują na uznanie. Są doświadczonymi, dobrymi, sprawnymi organizatorami. Jednocześnie żniwa to okres oceny efektów pracy zespołów pracowników. Pracownicy RZD potrafią rzetelnie, z dużym zaangażowaniem pracować. Czują się Oni bowiem współgospodarzami swoich warsztatów pracy. Uzyskane plony (zbiory) zbóż i rzepaku są jednak także odzwierciedleniem czynników obiektywnych zwłaszcza warunków klimatycznych min. poziomu i rozkładu opadów w poszczególnych okresach wzrostu i rozwoju roślin, a także w okresie zbiorów. Istotne znaczenie ma także jakość gleb. 

Więcej…
 
96. rocznica Bitwy Warszawskiej oraz Święto Wojska Polskiego Drukuj Email

17.08.16 W dniu 15 sierpnia 2016 r. na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich, siedzibie Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowego Instytutu Badawczego  w Puławach  odbyły się uroczystości  z okazji Święta Wojska Polskiego oraz 96. Rocznicy Bitwy Warszawskiej. Zgromadzeni na dziedzińcu władze Puław, przedstawiciele służb mundurowych, organizacji społecznych, politycznych, środowisk naukowych oraz reprezentanci szkół wysłuchali hymnu narodowego, hymnu miasta oraz okolicznościowych przemówień.

Więcej…
 
Studia Podyplomowe „Integrowana Produkcja Roślinna ” w IUNG-PIB Puławy Drukuj Email

15.08.16 W dniu 12 sierpnia 2016 roku odbyło się uroczyste zakończenie kolejnej edycji Studiów Podyplomowych z zakresu Integrowanej Produkcji Roślinnej, prowadzonych w IUNG-PIB w Puławach. Z rąk Dyrektora Instytutu prof. dr hab. Wiesława Oleszka słuchacze ww. studiów otrzymali „Świadectwa ukończenia studiów podyplomowych” oraz „Zaświadczenia do prowadzenia szkoleń z zakresu IP”.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 104