IUNG
Strona główna

Aktualności...

Konferencja Naukowa nt. „Działania strategiczne i planistyczne gmin a wielofunkcyjny rozwój obszarów wiejskich”

30.11.18  W dniu 29 listopada 2018 r. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach przy współpracy z Krajowym Instytutem Polityki Przestrzennej i Mieszkalnictwa w Warszawie oraz Towarzystwem Rozwoju Obszarów Wiejskich zorganizował Konferencję Naukową nt. „Działania strategiczne i planistyczne gmin a wielofunkcyjny rozwój obszarów wiejskich”.

Więcej…
 
Spotkanie w ramach projektu dotyczącego wpływu jednostek naukowo–badawczych na inteligentne specjalizacje

30.11.18  29 listopada 2018 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne organizowane w ramach projektu dotyczącego wpływu jednostek naukowo–badawczych na inteligentne specjalizacje - „Higher Education for Smart Specialisation – HESS” - http://s3platform.jrc.ec.europa.eu/hess, który jest zarządzany przez Dyrekcję Generalną Wspólnotowego Centrum Badawczego (JRC) Komisji Europejskiej we współpracy z Dyrekcją Generalną ds. Edukacji i Kultury.

Więcej…
 
Międzynarodowa konferencja „Open Science Conference 2018” Email

26.11.18 W dniu 21 listopada 2018 r., w Brukseli odbyła się międzynarodowa konferencja „Open Science Conference 2018”. Organizatorami konferencji byli: Komisja Europejska – Dyrekcja Generalna ds. Nauki i Innowacji (DG RTD), Belgijskie Federalne Biuro ds. Nauki (BELSPO), władze regionów Walonii, Flandrii i Centralnego Regionu Brukseli. Tematem przewodnim konferencji był kierunek zmian w polityce Komisji Europejskiej i w poszczególnych krajach członkowskich w zakresie Otwartej Nauki.

Więcej…
 
Spotkania w ramach grupy Helcom Agri Email


14.11.18  W dniach od 6 do 8 listopada 2018 w Falentach pracownicy Zakładu Żywienia Roślin i Nawożenia IUNG-PIB brali udział w trzech spotkaniach organizowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach grupy Helcom Agri, związanych z problematyką rozproszenia pierwiastków biogenicznych z rolniczej przestrzeni produkcyjnej do środowiska i działaniom zmierzającym do lepszej ochrony Morza Bałtyckiego przed zanieczyszczeniami ze źródeł rolniczych.

Więcej…
 
Seminarium naukowe z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości Email


13.11.18  W dniu 9 listopada 2018 r. w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach odbyło się Seminarium naukowe z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Organizatorami seminarium byli: Polskie Towarzystwo Agronomiczne, Dyrekcja Instytutu oraz Centralna Biblioteka Rolnicza.

W podniosły nastrój Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości zgromadzonych wprowadził zespół „...Dziesiątki” z Bochotnicy, który przygotował koncert pieśni patriotycznych.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 131