IUNG
Strona główna

Aktualności...

Warsztaty naukowe nt. „Wskaźniki oceny jakości gleb” Drukuj Email

12.10.16 W dniu 29 września 2016 r. w siedzibie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyły się warsztaty naukowe nt. „Wskaźniki oceny jakości gleb” zorganizowane wspólnie przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, Polskie Towarzystwo Gleboznawcze oraz SGGW.

Więcej…
 
Konferencja zorganizowana w ramach projektu KIK/25 Drukuj Email

08.10.16 W dniach 27-28.09.2016 r. w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pod tytułem  „Biodiversity conservation on farmlands at crossroads” zorganizowana w ramach projektu KIK/25 „Ochrona różnorodności gatunkowej cennych przyrodniczo siedlisk na użytkach rolnych na obszarach Natura 2000 w woj. lubelskim”.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Naukowej IUNG PIB Drukuj Email

06.10.16 W dniach 04 i 05 października 2016 r. na swoim CCLVI posiedzeniu obradowała Rada Naukowa IUNG PIB. 

Na dwudniowym posiedzeniu Rada na podstawie wniosku komisji habilitacyjnej podjęła uchwałę o nadaniu stopnia doktora habilitowanego dr Maciejowi Balawejderowi oraz przeprowadziła trzy publiczne obrony prac doktorskich.  Stopnie doktorskie uchwałami Rady otrzymali  mgr Paweł Radzikowski, mgr inż. Adam Berbeć oraz mgr Damian Wach. Rada zaopiniowała też wnioski Dyrektora o zatrudnienie pracowników na stanowiska naukowe oraz przyjęła Regulamin wyboru Rady Naukowej (kadencja 2016-2020).

 
Monitoring suszy rolniczej. Komunikat nr 13 Drukuj Email
05.10.16 Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, zgodnie z wymogami Obwieszczenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny stan zagrożenia suszą rolniczą dla następujących upraw: rzepaku i rzepiku oraz buraka cukrowego.
Więcej…
 
Zakończenie kolejnej edycji niestacjonarnych studiów podyplomowych

05.10.16 W dniu 22 września 2016 r. zakończyła się kolejna edycja niestacjonarnych studiów podyplomowych z zakresu „Gleboznawstwo, gleboznawcza klasyfikacja gruntów i kartografia gleb” organizowanych cyklicznie w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa- Państwowym Instytucie Badawczym.

Więcej…
 
Warsztaty naukowe IUNG-PIB w powiecie zwoleńskim Drukuj Email

04.10.16 W dniu 30 września 2016 r. na terenie powiatu zwoleńskiego, województwo mazowieckie, odbyły się warsztaty naukowe pt. „Działalność RZD IUNG-PIB jako regionalnych centrów innowacji i postępu w rolnictwie”. Zostały one zorganizowane przez zespół realizacyjny zadania 2.7 w programie wieloletnim przy współpracy z RZD w Grabowie oraz Urzędem Miasta i Gminy Zwoleń.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 91