IUNG
Strona główna

Aktualności...

IUNG-PIB na Dniach Pola w Rogowie Drukuj Email

06.07.11 W dniu 28 czerwca 2011 r. w miejscowości Rogów (powiat zamojski) już po raz jedenasty odbyły się Dni Pola w gospodarstwie rolnym Państwa Bogusławy i Wiesława Grynów. Tym razem wiodącym tematem spotkania było zastosowanie uproszczeń w uprawie roli pod rośliny zbożowe i rzepak. Zagadnienie to od pewnego czasu budzi dość duże zainteresowanie praktyki rolniczej z uwagi na wymierne korzyści ekonomiczne takiego sposobu przygotowania pola pod zasiew.

Więcej…
 
Komunikat z 4-tego okresu raportowania zagrożenia suszą. Drukuj Email

05.07.11 W czwartym okresie raportowania tj. od 1 maja do 30 czerwca 2011 roku, stwierdzamy zagrożenie wystąpienia suszy rolniczej na obszarze Polski. Wartości Klimatycznego Bilansu Wodnego (KBW), na podstawie których dokonywana jest ocena stanu zagrożenia suszą, są w dalszym ciągu ujemne prawie w całej Polsce (z wyjątkiem Zachodnich Beskidów).

Więcej…
 
Międzynarodowa Konferencja “Ochrona gleb użytkowanych rolniczo.. " Drukuj

05.07.11 W dniach 13-16 czerwca 2001 roku odbyła się w IUNG w Puławach Międzynarodowa Konferencja “Ochrona gleb użytkowanych rolniczo przed oddziaływaniem czynników naturalnych i antropogenicznych". Konferencja została zorganizowana w ramach projektu EU PROFICIENCY przez Zakład Gleboznawstwa, Erozji i Ochrony Gruntów IUNG przy współudziale Instytutu nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Więcej…
 
IUNG-PIB na Dniu Otwartych Drzwi w LODR w Końskowoli Drukuj Email

01.07.11 Jak co roku pracownicy Działu Upowszechniania i Wydawnictw służyli głosem doradczym oraz zaprezentowali ofertę wydawniczą Instytutu na zorganizowanym przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli „Dniu Otwartych Drzwi”, który odbył się w minioną niedzielę – 26 czerwca 2011 r.

Więcej…
 
Obchody Dnia Pola w RZD Werbkowice Drukuj Email

24.06.11 Już po raz dziewiąty KSC S.A. zorganizowała tradycyjne spotkanie z plantatorami buraków cukrowych w ramach obchodów Dnia Pola. Odbyły się one 14 czerwca 2011 r. w miejscowości Werbkowice (woj. lubelskie) na terenie Rolniczego Zakładu Doświadczalnego Werbkowice podległego Instytutowi Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - PIB w Puławach.


Uroczystość miała charakter plenerowy. Jej inicjatorem była KSC SA (Krajowa Spółka Cukrowa S.A.) a gospodarzem RZD IUNG-PIB w Werbkowicach.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 Następna > Ostatnie >>

Strona 126 z 141