IUNG
Strona główna

Aktualności...

IUNG PIB na VIII Rolniczym Festiwalu Nauki Drukuj Email

29.10.11 W dniach 18-19 października 2011 r. pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbył się zorganizowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz Centralną Bibliotekę Rolniczą w Warszawie VIII Rolniczy Festiwal Nauki.

Więcej…
 
Współpraca IUNG-PIB ze szkołami rolniczymi Drukuj Email

21.10.11 W dniu 12.10.2011 r. w Sali Kongresowej IUNG-PIB odbyło się spotkanie z dyrektorami i nauczycielami szkół rolniczych podległych MRiRW, które podpisały porozumienia o współpracy z Instytutem.

Spotkanie o charakterze informacyjnym, otworzone przez prof. dr. hab. Wiesława Oleszka – Dyrektora IUNG-PIB, miało na celu uściślenie form i zasad współpracy ze szkołami w nowym roku szkolnym 2011/12.

Więcej…
 
Spotkanie z rolnikami w Starym Polu Drukuj Email

13.10.11 W dniu 6 października 2011 roku w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Gdańsku Oddział Stare Pole odbyło się spotkanie nt. „Technika uprawy i siewu w warunkach uproszczonych – korzyści z nowych technologii”. W spotkaniu uczestniczyło liczne grono (ponad 100 osób) rolników indywidualnych, posiadających większe gospodarstwa rolne, nastawione głównie na produkcję zbóż i rzepaku. Na spotkaniu byli również obecni dziennikarze popularnych czasopism rolniczych oraz redakcji rolniczej telewizji TVN.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Naukowej Instytutu Drukuj Email

12.10.11 W dniu 11.10.2011 odbyło się CCXXXI posiedzenie Rady Naukowej Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach.Na posiedzeniu przeprowadzono kolokwium habilitacyjne dr Andrzeja Doroszewskiego oraz zaopiniowano wniosek w sprawie nadania tytułu profesora nauk rolniczych dr hab.Annie Stochmal, prof.nadz.
Powołano 2 Komisje ds.postępowania habilitacyjnego oraz wyznaczono recenzentów 3 prac doktorskich. W wolnych wnioskach dyrektor IUNG-PIB prof. dr hab. Wiesław Oleszek przedstawił informację o bieżącej sytuacji w Instytucie.

 
VIII Lubelski Festiwalu Nauki w IUNG PIB Drukuj Email

10.10.11 W dniach 19-23 września 2011 roku Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach wziął udział w organizowanym na terenie województwa lubelskiego VIII Lubelskim Festiwalu Nauki pod hasłem „Nauka w służbie przyrody”.
Od kilku lat jest to największa impreza naukowa na Lubelszczyźnie, mająca na celu popularyzację nauki w społeczeństwie, szczególnie wśród młodzieży, prezentację projektów badawczych realizowanych na uczelniach i w jednostkach naukowych, promocję uczelni i jednostek badawczych oraz integrację lubelskiego środowiska naukowego. Festiwal ma także zachęcić do uprawiania i podglądania nauki oraz pracy naukowców, pokazać, że praca naukowca może być ciekawa, a studia mogą pomóc w realizacji marzeń.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 Następna > Ostatnie >>

Strona 127 z 147