IUNG
Strona główna

Aktualności...

„Współczesny rolnik musi być ekonomistą” Drukuj Email

11.05.11 W Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach od dłuższego czasu toczy się dyskusja na temat priorytetowych kierunków badan i kryteriów oceny ich wyników.
Przeprowadzone analizy wykazały, ze w ostatnich latach wyraźnie wzrosło zainteresowanie oceną ekonomiczną w badaniach środowiskowych i agrotechnicznych. Stała się ona integralną częścią badań i opracowania wyników.

Więcej…
 
Referat IUNG PIB na konferencji w Miszkolcu Drukuj Email

04.05.11 W dniach 28-29 kwietnia 2011 roku odbyła się w Miszkolcu na Węgrzech międzynarodowa konferencja dotycząca Polsko – Słowacko – Węgierskiej współpracy w zakresie wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych. Konferencja została zorganizowana przez Ministerstwo Rolnictwa Węgier we współpracy z polskim Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Na szczeblu rządowym Polska była reprezentowana przez Podsekretarza Stanu Jarosława Wojtowicza.

Więcej…
 
Warsztaty projektu AgrProNatura Drukuj Email

29.04.11 W dniu 20 kwietnia w sali seminaryjnej IUNG-PIB odbyły się warsztaty dotyczące omówienia metodyki planowanych działań inwentaryzacyjno-monitoringowych w ramach projektu AgrProNatura (Ochrona różnorodności gatunkowej cennych przyrodniczo siedlisk na użytkach rolnych na obszarach Natura 2000 w woj. Lubelskim) finansowanego ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Koordynatorem w/w projektu, który rozpoczyna się w czerwcu br. i ma trwać do końca 2016 r. jest IUNG-PIB, a konsorcjum projektowe dodatkowo tworzy ośmiu innych partnerów.

Więcej…
 
Seminaria otwarcia tematów statutowych. Drukuj Email

20.04.11 W dniach 13-15.04.2011 r. w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach odbywały się seminaria, podczas których prezentowano propozycje nowych tematów do działalności statutowej. Ogółem zgłoszono 19 projektów tematów do realizacji od roku 2012 w ramach programu „Zrównoważony rozwój produkcji roślinnej i kształtowanie przestrzeni rolniczej Polski.

Więcej…
 
IUNG na seminarium „Biopaliwa ratunkiem dla klimatu czy zagrożeniem dla przyrody?” Drukuj Email

11.04.11 Dnia 5 kwietnia 2011 r. w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się seminarium pt. „Biopaliwa ratunkiem dla klimatu czy zagrożeniem dla przyrody?”, zorganizowane przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków we współpracy z BirdLife International – światową federacją organizacji chroniących ptaki i ich siedliska. Konferencja miała na celu prezentację planów rozwoju produkcji biopaliw, ich znaczenia dla przeciwdziałania zmianom klimatycznym, rozwoju wybranych gałęzi gospodarki oraz ryzyka dla przyrody związanego ze wzrostem powierzchni upraw roślin energetycznych.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 Następna > Ostatnie >>

Strona 128 z 140