IUNG
Strona główna

Aktualności...

VIII Lubelski Festiwal Nauki Drukuj Email

18.09.11 W dniach 17-23 września 2011 roku Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach po raz kolejny bierze udział w organizowanym na terenie naszego województwa VIII Lubelskim Festiwalu Nauki, odbywającym się w tym roku pod hasłem „Nauka w służbie przyrody”. Festiwal objęty jest Patronatem Honorowym Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Pani prof. dr hab. Barbary Kudryckiej.

Więcej…
 
Spotkanie z kierownictwem RZD IUNG-PIB Drukuj Email

16.09.11 W dniu 15 września 2011 r. odbyło się spotkanie dyrektorów i głównych księgowych RZD IUNG-PIB z Dyrekcją Instytutu. Podczas spotkania omówiono sytuację poszczególnych RZD oraz oceniono przebieg żniw i uzyskane zbiory zbóż.

W spotkaniu uczestniczyli także kierownicy kilku zakładów naukowych IUNG-PIB.

Więcej…
 
Dni roślin energetycznych – "Perspektywy uprawy wierzby” Drukuj Email

13.09.11 W dniu 08-09-2011 odbyły się w IUNG-PIB zorganizowane przy współpracy z Vattenfall Heat Poland warsztaty szkoleniowe pt.: „Dni roślin energetycznych – Perspektywy uprawy wierzby”. W sesji referatowej przedstawione zostały informacje dotyczące możliwości kontraktacji i sprzedaży biomasy, agrotechniki oraz ekonomiki i opłacalności uprawy roślin energetycznych. Dodatkowo inż. Leszek Telec podzielił się praktycznymi doświadczeniami z prowadzenia ponad 20 ha plantacji produkcyjno-doświadczalnej wierzby krzewiastej zlokalizowanej w RZD IUNG-PIB „Kępa”.

Więcej…
 
Nagroda Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla IUNG-PIB Drukuj Email

08.07.11 W dniach 4-5 września 2011 r. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB reprezentowany przez Dział Upowszechniania i Wydawnictw uczestniczył w XX Krajowej Wystawie Rolniczej w Częstochowie. Tegoroczne uroczystości połączone były z XII Dniami Europejskiej Kultury Ludowej.

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB przygotował stoisko wystawiennicze w ramach ekspozycji „Nauka w rolnictwie”, podczas której swoją ofertę zaprezentowały również inne Instytuty działające w branży rolniczej.

Więcej…
 
Nowy program wieloletni IUNG-PIB – szansą i wyzwaniem Drukuj Email

07.09.11 W dniu 6 września 2011 r. Rada Ministrów, na wniosek Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ustanowiła program wieloletni pod nazwą „Wspieranie działań w zakresie kształtowania środowiska rolniczego i zrównoważonego rozwoju produkcji rolniczej w Polsce”.
Program ten będzie realizowany w latach 2011-2015 przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach.
     Z uwagi na znaczenie i zakres merytoryczny tematyki, stanowiącej treść 18 zadań program ten będzie ważnym wyzwaniem dla pracowników IUNG-PIB. Daje on też możliwość szerokiej popularyzacji działalności Instytutu i rozszerzenia współpracy z praktyką.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 Następna > Ostatnie >>

Strona 129 z 147