IUNG
Strona główna

Aktualności...

Sesja jubileuszowa w Zakładzie Herbologii i Technik Uprawy Roli Drukuj Email

07.09.11 W dniu 6 września 2011 r. w Zakładzie Herbologii i Technik Uprawy Roli IUNG we Wrocławiu odbyła się sesja jubileuszowa nt. „Herbologia we wrocławskim ośrodku IUNG w latach 1951-2010”. Dokonania Zespołu pracowników IUNG specjalizujących się w dziedzinie herbologii zostały przedstawione w monografii „Rozwój herbologii w ośrodku wrocławskim IUNG w latach 1951-2010 przygotowanej pod redakcją prof. dr hab. Henryki Roli.
Podczas spotkania grupie pracowników wręczono odznaczenia państwowe i resortowe oraz listy gratulacyjne. Sesja jubileuszowa poprzedziła XXXV konferencję z cyklu „Rejonizacja chwastów segetalnych”.
Uczestniczący w spotkaniu Dyrektor IUNG-PIB w Puławach prof. dr hab. Wiesław Oleszek wysoko ocenił osiągnięcia i zaangażowanie pracowników z Wrocławia, składając wyrazy uznania i serdeczne życzenia.

Przemówienie Dyrektora IUNG-PIB

 
IUNG-PIB laureatem konkursu „Promuj z pomysłem” Drukuj Email

11.08.11 Koordynowany przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach projekt „Rozwój klastra Dolina Ekologicznej Żywności” (kierownik projektu – dr Krzysztof Jończyk) zajął III miejsce w konkursie „Promuj z pomysłem”.

W konkursie oceniane były projekty realizowane w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej, a ściślej działania promocyjne realizowane w tych projektach.

Więcej…
 
67 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego Drukuj Email

03.08.11 W dniu 1 sierpnia 2011 r. o godz. 10-tej na dziedzińcu IUNG-PIB, przed tablicą pamiątkową Krystyny Krahelskiej, z inicjatywy Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność ” i Dyrekcji IUNG-PIB, odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: posłanka Małgorzata Sadurska, starosta powiatu - Witold Popiołek, wiceprezydent Miasta Puławy - Grzegorz Nakonieczny, przedstawiciel Rady Powiatu - Michał Godliński, członek zarządu powiatu - Leszek Gorgol, przedstawiciele Rady Miasta - Halina Jarząbek, i Krzysztof Cichoń, przewodniczący Oddziału NSZZ Solidarność „Ziemia Puławska” Wojciech Pochwatka oraz przedstawicie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Oddział w Puławach. Na uroczystości obecni byli pracownicy Instytutu oraz mieszkańcy Puław.

Więcej…
 
Rekordowy opad lipca Drukuj Email

01.08.11  W 141 letniej serii pomiarów meteorologicznych w Puławach nie odnotowano aż tak wysokich lipcowych opadów atmosferycznych. Tegoroczny rekordowy opad lipca wyniósł 222,5 mm.
Poprzedni maksymalny miesięczny opad atmosferyczny lipca wynosił 199 mm, wystąpił on w 1919 roku. Natomiast maksymalny opad miesięczny w Puławach w wysokości 228 mm wystąpił w sierpniu 2006 roku. Opad z lipca br. jest drugim co do wielkości opadem miesięcznym zanotowanym w Puławach od 1871 roku.

 
I Krajowe Warsztaty Ekotoksykologiczne w IUNG PIB Drukuj Email

28.07.11 W dniach 16-17 czerwca 2011 r. odbyły się w IUNG-PIB w Puławach I Krajowe Warsztaty Ekotoksykologiczne „Praktyczne wykorzystanie systemów Microtox/DeltaTox i Toxkit do oceny toksyczności”. Warsztaty zostały zorganizowane przez Zakład Gleboznawstwa Erozji i Ochrony Gruntów IUNG-PIB w ramach programu EC PROCIENCY we współpracy z firmą Tigret Sp. z o.o. i miały na celu przedstawienie praktycznych zastosowań systemów Microtox/DeltaTox i Toxkit do oceny toksyczności ścieków, wód powierzchniowych i podziemnych oraz gleb i osadów.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 Następna > Ostatnie >>

Strona 130 z 147