IUNG
Strona główna

Aktualności...

Prof.dr hab. Wiesław Oleszek nowym dyrektorem IUNG PIB Drukuj Email

Z dniem 2.10.2010 r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – dr Marek Sawicki powołał na dyrektora Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa
– Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach – prof. dr hab. Wiesława Oleszka.

Nominację nowemu dyrektorowi wręczył w dniu 01.10.2010 r. Podsekretarz Stanu w MRiRW p. Tadeusz Nalewajk.
Wręczenie nominacji odbyło się podczas pożegnania ustępującego dyrektora – prof. dr hab. Seweryna Kukuły. W spotkaniu uczestniczyli kierownicy wszystkich jednostek organizacyjnych IUNG-PIB oraz przedstawiciele emerytowanych pracowników.

......................................
Dodano 04.10.2010
Więcej…
 
Odznaki „Zasłużony dla województwa lubelskiego” dla pracowników IUNG PIB Drukuj
Podczas spotkania z okazji wręczenia nominacji nowemu dyrektorowi i pożegnaniu ustępującego dyrektora – prof. dr hab. Seweryna Kukuły członek Zarządu Województwa Lubelskiego – Marek Flasiński wręczył odznakę honorową „Zasłużony dla województwa lubelskiego” – prof. dr hab. Sewerynowi Kukule, prof. dr hab. Stanisławowi Krasowiczowi, dr Mariuszowi Zarychcie.
......................................
Dodano 04.10.2010
 
VII Lubelski Festiwal Nauki Drukuj Email

W dniach 18-24 września 2010 roku Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach miał zaszczyt uczestniczyć po raz kolejny w organizowanym na terenie naszego województwa VII Lubelskim Festiwalu Nauki, odbywającym się w tym roku pod hasłem „Nauka przygodą życia”. Koordynatorem projektów i przedsięwzięć festiwalowych odbywających się w naszym instytucie był dr inż. Mariusz Zarychta.

W ramach projektu pracownicy IUNG-PIB w Puławach przygotowali dla odwiedzających nas gości szesnaście prezentacji, które poruszały rozległą panoramę problemów i zagadnień związanych z szeroko rozumianym rolnictwem, ale nie tylko, bo również znalazły się wykłady o charakterze interdyscyplinarnym, nawiązujące do takich dziedzin, jak biologia, chemia, farmacja, weterynaria, ochrona środowiska, nauki o Ziemi, a nawet ekonomia. Największym zainteresowaniem, podobnie jak przed rokiem, cieszyła się prezentacja zatytułowana „Działalność jednej z najstarszych stacji meteorologicznych w Polsce”, połączona ze zwiedzaniem stacji i pokazem działania urządzeń meteorologicznych, której autorem był dr Andrzej Doroszewski.

......................................
Dodano 03.10.2010
Więcej…
 
Klaster lokalny dla puławskich instytutów naukowych Drukuj Email

W dniu 8 września został dostarczony klaster lokalny dla obliczeń kampusowych firmy IBM. Klaster składa się z 20 węzłów usługowych, 10 węzłów graficznych, systemu dyskowego o łącznej pojemności 24 TB. Węzły usługowe posiadają po dwa procesory Intel Xeon 4C 2.4GHz natomiast węzły graficzne dodatkowo są wyposażone w wysokowydajne karty graficzne.

......................................
Dodano 23.09.2010
Więcej…
 
Dyplom dla pracownika IUNG-PIB Drukuj Email

W dniu 29.08.2010 r. na jubileuszowych 25 centralnych obchodach święta producentów tytoniu „Tytoniaki 2010” w Łukowej, pow. Biłgoraj pracownik Zakładu Hodowli i Biotechnologii Roślin IUNG-PIB prof. Apoloniusz Berbeć otrzymał dyplom od marszałka województwa lubelskiego „w dowód uznania za szczególny wkład i zaangażowanie w uprawę tytoniu w Polsce”. Przyznany dyplom jest uhonorowaniem prac hodowlanych nad tytoniem prowadzonych przez prof. Berbecia. Prace te doprowadziły do wyhodowania i wdrożenia do uprawy na terenie całego kraju pierwszych w Polsce odmian tytoniu Virginia odpornych na czarną zgniliznę korzeni, co pozwoliło rozwiązać problem małej wydajności i niskiej opłacalności uprawy Virginii, wywołany przez tę chorobę.

......................................
Dodano 08.09.2010
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 131 132 133 134 135 136 137 138 139 Następna > Ostatnie >>

Strona 133 z 139