IUNG
Strona główna

Aktualności...

Nowy program wieloletni IUNG-PIB – szansą i wyzwaniem Drukuj Email

07.09.11 W dniu 6 września 2011 r. Rada Ministrów, na wniosek Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ustanowiła program wieloletni pod nazwą „Wspieranie działań w zakresie kształtowania środowiska rolniczego i zrównoważonego rozwoju produkcji rolniczej w Polsce”.
Program ten będzie realizowany w latach 2011-2015 przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach.
     Z uwagi na znaczenie i zakres merytoryczny tematyki, stanowiącej treść 18 zadań program ten będzie ważnym wyzwaniem dla pracowników IUNG-PIB. Daje on też możliwość szerokiej popularyzacji działalności Instytutu i rozszerzenia współpracy z praktyką.

Więcej…
 
Sesja jubileuszowa w Zakładzie Herbologii i Technik Uprawy Roli Drukuj Email

07.09.11 W dniu 6 września 2011 r. w Zakładzie Herbologii i Technik Uprawy Roli IUNG we Wrocławiu odbyła się sesja jubileuszowa nt. „Herbologia we wrocławskim ośrodku IUNG w latach 1951-2010”. Dokonania Zespołu pracowników IUNG specjalizujących się w dziedzinie herbologii zostały przedstawione w monografii „Rozwój herbologii w ośrodku wrocławskim IUNG w latach 1951-2010 przygotowanej pod redakcją prof. dr hab. Henryki Roli.
Podczas spotkania grupie pracowników wręczono odznaczenia państwowe i resortowe oraz listy gratulacyjne. Sesja jubileuszowa poprzedziła XXXV konferencję z cyklu „Rejonizacja chwastów segetalnych”.
Uczestniczący w spotkaniu Dyrektor IUNG-PIB w Puławach prof. dr hab. Wiesław Oleszek wysoko ocenił osiągnięcia i zaangażowanie pracowników z Wrocławia, składając wyrazy uznania i serdeczne życzenia.

Przemówienie Dyrektora IUNG-PIB

 
IUNG-PIB laureatem konkursu „Promuj z pomysłem” Drukuj Email

11.08.11 Koordynowany przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach projekt „Rozwój klastra Dolina Ekologicznej Żywności” (kierownik projektu – dr Krzysztof Jończyk) zajął III miejsce w konkursie „Promuj z pomysłem”.

W konkursie oceniane były projekty realizowane w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej, a ściślej działania promocyjne realizowane w tych projektach.

Więcej…
 
67 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego Drukuj Email

03.08.11 W dniu 1 sierpnia 2011 r. o godz. 10-tej na dziedzińcu IUNG-PIB, przed tablicą pamiątkową Krystyny Krahelskiej, z inicjatywy Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność ” i Dyrekcji IUNG-PIB, odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: posłanka Małgorzata Sadurska, starosta powiatu - Witold Popiołek, wiceprezydent Miasta Puławy - Grzegorz Nakonieczny, przedstawiciel Rady Powiatu - Michał Godliński, członek zarządu powiatu - Leszek Gorgol, przedstawiciele Rady Miasta - Halina Jarząbek, i Krzysztof Cichoń, przewodniczący Oddziału NSZZ Solidarność „Ziemia Puławska” Wojciech Pochwatka oraz przedstawicie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Oddział w Puławach. Na uroczystości obecni byli pracownicy Instytutu oraz mieszkańcy Puław.

Więcej…
 
Rekordowy opad lipca Drukuj Email

01.08.11  W 141 letniej serii pomiarów meteorologicznych w Puławach nie odnotowano aż tak wysokich lipcowych opadów atmosferycznych. Tegoroczny rekordowy opad lipca wyniósł 222,5 mm.
Poprzedni maksymalny miesięczny opad atmosferyczny lipca wynosił 199 mm, wystąpił on w 1919 roku. Natomiast maksymalny opad miesięczny w Puławach w wysokości 228 mm wystąpił w sierpniu 2006 roku. Opad z lipca br. jest drugim co do wielkości opadem miesięcznym zanotowanym w Puławach od 1871 roku.

 
<< Początek < Poprzednia 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 Następna > Ostatnie >>

Strona 135 z 152