IUNG
Strona główna

Aktualności...

Dni roślin energetycznych – "Perspektywy uprawy wierzby” Drukuj Email

13.09.11 W dniu 08-09-2011 odbyły się w IUNG-PIB zorganizowane przy współpracy z Vattenfall Heat Poland warsztaty szkoleniowe pt.: „Dni roślin energetycznych – Perspektywy uprawy wierzby”. W sesji referatowej przedstawione zostały informacje dotyczące możliwości kontraktacji i sprzedaży biomasy, agrotechniki oraz ekonomiki i opłacalności uprawy roślin energetycznych. Dodatkowo inż. Leszek Telec podzielił się praktycznymi doświadczeniami z prowadzenia ponad 20 ha plantacji produkcyjno-doświadczalnej wierzby krzewiastej zlokalizowanej w RZD IUNG-PIB „Kępa”.

Więcej…
 
Nagroda Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla IUNG-PIB Drukuj Email

08.07.11 W dniach 4-5 września 2011 r. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB reprezentowany przez Dział Upowszechniania i Wydawnictw uczestniczył w XX Krajowej Wystawie Rolniczej w Częstochowie. Tegoroczne uroczystości połączone były z XII Dniami Europejskiej Kultury Ludowej.

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB przygotował stoisko wystawiennicze w ramach ekspozycji „Nauka w rolnictwie”, podczas której swoją ofertę zaprezentowały również inne Instytuty działające w branży rolniczej.

Więcej…
 
Nowy program wieloletni IUNG-PIB – szansą i wyzwaniem Drukuj Email

07.09.11 W dniu 6 września 2011 r. Rada Ministrów, na wniosek Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ustanowiła program wieloletni pod nazwą „Wspieranie działań w zakresie kształtowania środowiska rolniczego i zrównoważonego rozwoju produkcji rolniczej w Polsce”.
Program ten będzie realizowany w latach 2011-2015 przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach.
     Z uwagi na znaczenie i zakres merytoryczny tematyki, stanowiącej treść 18 zadań program ten będzie ważnym wyzwaniem dla pracowników IUNG-PIB. Daje on też możliwość szerokiej popularyzacji działalności Instytutu i rozszerzenia współpracy z praktyką.

Więcej…
 
Sesja jubileuszowa w Zakładzie Herbologii i Technik Uprawy Roli Drukuj Email

07.09.11 W dniu 6 września 2011 r. w Zakładzie Herbologii i Technik Uprawy Roli IUNG we Wrocławiu odbyła się sesja jubileuszowa nt. „Herbologia we wrocławskim ośrodku IUNG w latach 1951-2010”. Dokonania Zespołu pracowników IUNG specjalizujących się w dziedzinie herbologii zostały przedstawione w monografii „Rozwój herbologii w ośrodku wrocławskim IUNG w latach 1951-2010 przygotowanej pod redakcją prof. dr hab. Henryki Roli.
Podczas spotkania grupie pracowników wręczono odznaczenia państwowe i resortowe oraz listy gratulacyjne. Sesja jubileuszowa poprzedziła XXXV konferencję z cyklu „Rejonizacja chwastów segetalnych”.
Uczestniczący w spotkaniu Dyrektor IUNG-PIB w Puławach prof. dr hab. Wiesław Oleszek wysoko ocenił osiągnięcia i zaangażowanie pracowników z Wrocławia, składając wyrazy uznania i serdeczne życzenia.

Przemówienie Dyrektora IUNG-PIB

 
IUNG-PIB laureatem konkursu „Promuj z pomysłem” Drukuj Email

11.08.11 Koordynowany przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach projekt „Rozwój klastra Dolina Ekologicznej Żywności” (kierownik projektu – dr Krzysztof Jończyk) zajął III miejsce w konkursie „Promuj z pomysłem”.

W konkursie oceniane były projekty realizowane w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej, a ściślej działania promocyjne realizowane w tych projektach.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 Następna > Ostatnie >>

Strona 139 z 157